3 osoby ranne po wypadku w Witowicach Dolnych na drodze krajowej 75

16.07.2021

Droga krajowa 75 w Witowicach Dolnych była zablokowana z powodu wypadku. W piątkowe (16.07) popołudnie, bus zderzył się z samochodem osobowym, ciągnącym przyczepkę – informują strażacy.

3 ranne osoby zostały zabrane do szpitala. Tworzyły się duże korki od strony Wytrzyszczki i Łososiny Dolnej. Policja kierowała na objazdy przez Gródek nad Dunajcem lub przez Łęki. Później wprowadzony był ruch wahadłowy.

Około godz. 20.00 ruch został przywrócony w obu kierunkach.

Jak informuje Państwowa Straż Pożarna w Nowym Sączu: – Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych tj. Suzuki Vitara z zapiętą przyczepką i VW T4. Suzuki podróżowały dwie osoby. Kierowca zakleszczony znajdował się w pojeździe. Natomiast pasażer znajdował się poza pojazdem i leżał na drodze obok samochodu. VW T4 podróżował tylko kierowca, który znajdował się poza pojazdem. Karetka pogotowia z podstacji w Czchowie była na miejscu zdarzenia przed przybyciem zastępów straży. Wspólnie z przybyłą karetką z podstacji w Łososinie Dolnej przystąpiliśmy do medycznych czynności ratunkowych. VW T4 znajdował się poza jezdnią poniżej poziomu drogi. Na przyczepce były przewożone deski, które znajdowały się poza jezdnią. Suzuki z przyczepką znajdował się na drodze, blokując ruch w obu kierunkach. Nastąpił wyciek płynów eksploatacyjnych. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Usunięto drzwi samochodu Suzuki w celu wyciągnięcia kierowcy z pojazdu. Przekazano kierowcę ratownikom medycznym Pogotowia ratunkowego. Dalsze czynności polegały na sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Z miejsca zdarzenia wszystkie osoby poszkodowane zostały przewiezione do szpitala.

Jak poinformowała Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie, obrażenia poszkodowanych osób nie zagrażają ich życiu. Obecnie przyczyny wypadku nie są znane i będą one ustalane przez policyjnych biegłych podczas dalszego postępowania.

 

Krzysztof Niedzielan, fot. PSP Nowy Sącz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Sowo (M) - Norbert Kaczmarczyk
play
Słowo za Słowo (M) - prof. Kazimierz Wiatr
play
Słowo za słowo (NS) - Władysław Bieda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN