30 listopada otwarcie Areny “Jaskółka” – zapowiadają urzędnicy

18.11.2019

Taką informacją podzielił się także na facebookowym profilu prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela.

Po sporych opóźnieniach, dodatkowych kosztach jest duża szansa na to, że zaplanowane jeszcze na ten rok imprezy odbędą się w tarnowskim obiekcie.

– Zakres prac poprawiających estetykę wewnątrz hali, w większej części jest już zrealizowana. Przygotowujemy się do tego, aby trzydziestego zorganizować otwarcie hali. Zgodnie z ustaleniami będzie to godzina 11, 30 listopada. Zapraszamy wszystkie osoby, które chcą zobaczyć obiekt po remoncie – mówi dyrektor Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tarnowie, Edward Rusnarczyk.

Mieszkańcy już nie mogą doczekać się otwarcia, choć i sceptyków tej inwestycji nie brakuje.

– Nie oglądałem tego, ale na pierwszy rzut oka – przyzwoite. Wierzę w to głęboko, że otworzą. Już najwyższy czas. – Widziałem. Jakoś mnie nie powala – taka jest nijaka. Podobno bardzo dużo na to pieniędzy poszło. – Z wyglądu mi się podoba. Niech się coś wreszcie w Mościcach dzieje. Tyle w to pieniędzy włożyli, więc mogą już otworzyć.

Zamieszanie pojawiło się jednak przy organizacji świątecznego koncertu, w którym miały wziąć udział polskie gwiazdy m.in. Justyna Steczkowska, Kasia Cerekwicka czy Andrzej Piaseczny, a wydarzenie miał prowadzić Piotr Polk. Organizatorzy jednak wycofali się z pomysłu i odwołali wydarzenie.

Jak mówi dyrektor TOSiRu, Edward Rusnarczyk, biuro organizatorskie pospieszyło się z zapowiedzią koncertu, ponieważ pierwsze oficjalne spotkanie z tarnowskimi urzędnikami ma się dopiero odbyć.

– Bez uzgodnienia z nami opracował plakat i zaprosił wszystkich na koncert 16 grudnia z udziałem gwiazd estrady. Musieliśmy interweniować bo nie mieliśmy uzgodnionej ani treści umowy, ani zasad korzystania, ani ustalenia jakiegokolwiek terminu. Jeszcze tydzień temu trudno było ustalić termin końcowego odbioru.

Po wstępnych rozmowach jednak jest szansa, że Christmas Time! Concert odbędzie się 16 grudnia w Tarnowie, w nowopowstałej Arenie “Jaskółka”

Zaplanowane jest także ważne sportowe widowisko – Turniej Czterech Narodów w piłce ręcznej mężczyzn.

To powrót męskiej reprezentacji do tego miasta po 43 latach.

Posłuchaj:
Edward Rusnarczyk
Mieszkańcy Mościc
Edward Rusnarczyk
Katarzyna Antosz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Paweł Augustyn
play
Słowo za słowo - Marcin Romanowski - 18.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN