Tysiące pisanek zdobi miasto z okazji Świąt Wielkanocnych [ZDJĘCIA]

17.04.2019

Ponad 2 tysiące styropianowych, kolorowych, ozdobionych jajek powiesili najmłodsi z pomocą starszych na klonach przy ulicy Wałowej.

Dla przedszkolaków i uczniów z klas od pierwszej do trzeciej była to prawdziwa frajda – wykonać pisanki i przynieść je do centrum miasta.

– Kurczątka naklejaliśmy, malowaliśmy na kolory później nam pani dawała brokat i później nam pani wstążki robiła, łatwo a z drugiej strony trudno. – Musieliśmy malować, dekorować brokatem. – Dzieci bardzo lubią powiązanie wiosny z tradycjami wielkanocnymi, lubią wykonywać prace, które wymagają od nich kreatywności.

W Tarnowie to już czwarta akcja nazywana Pisankowym Desantem.

Inne miasta idą w nasze ślady – mówi pomysłodawczyni Maria Zawada – Bilik z Biura Promocji i Współpracy Zagranicznej magistratu.

– To nasza tarnowska tradycja. Choć niektóre sąsiednie miasta włączają się do akcji i dekorują. To ma być przede wszystkim święto dla dzieci, które przygotowywały się na Wielkanoć, dekorowały te jajeczka. Jesteśmy zobowiązani do tego, żeby stać na straży tradycji i żeby tę tradycję pomagać kultywować.

W akcję Pisankowego Desantu mają włączyć się również seniorzy, którzy będą dekorować pisankami skwery i place w Tarnowie.

Posłuchaj:
Dzieci
Maria Zawada-Bilik
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Michał Koralik
play
Słowo za słowo (NS) - Paweł Kupczak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN