36 godzin programowania non stop, roboty i firmy zajmujące się nowymi technologiami

16.04.2019

Wszystko to w Tarnowie podczas Forum Innowacji. Dziś drugi dzień wydarzenia.

Programiści, firmy startupowe z kraju i zagranicy prześcigają się w prezentowaniu innowacyjnych pomysłów technologicznych, które mają rozwiązać problemy techniczne i ułatwić życie.

Mówi Zygmunt Berdychowski, przewodniczący Rady Programowej Forum Ekonomicznego w Krynicy i współorganizator tarnowskiego Forum.

– Ponad 80 start-up’ów, które zgłosiły swój udział w konkursie, to wreszcie praca analityków, praca ekspertów, praca kapituły, aby te najciekawsze pomysły wybrać. To jest taki mikroświat, który wszystkim, którzy są zainteresowani udzieleniem odpowiedzi jak będzie wyglądał nasz świat w przyszłości, daje wyobrażenie o tym co może się zmienić i jak szybko może się zmieniać.

Po 36 godzinach pracy, programiści przedstawią aplikację dla mieszkańców Tarnowa, która ma ułatwić funkcjonowanie w mieście – mówi Roman Ciepiela, prezydent Tarnowa.

– Forum z jednej strony skieorwane jest do gospodarki i również do zarządzających gospodarką, a jednocześnie poszukujemy praktycznych rozwiązań, myślę że każdy znajdzie coś dla siebie. Forum zaprsza zarówno samych innowatorów, oni będą mieli możliwość pokazania swoich konkretnych rozwiązań, które chcą już wdrożyć. Ale to też młodzi ludzie zafascynowani robotami, będą prezentować swoje pomysły na rozwiązanie problemów technicznych.

W tarnowskim Forum Innowacji bierze udział 150 firm startupowych.

Posłuchaj:
Zygmunt Berdychowski
Roman Ciepiela
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - Andrzej Lewek
play
Słowo za słowo (M) - Wojciech Skruch
play
Słowo za słowo (NS) - Sławomir Szczerkowski
play
Mirosław Waląg
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN