37 przedsięwzięć do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego zgłosili mieszkańcy Bochni

28.07.2021

35 spośród nich można będzie poprzeć w głosowaniu.

Jakie inwestycje mieszkańcy solnego miasta widzieliby u siebie najchętniej?

Często chodzi o poprawę bezpieczeństwa. Bochnianie proponują budowę nowych chodników, ścieżek rowerowych, montaż oświetlenia, modernizację konkretnych przejść dla pieszych, a nawet zakup sprzętu ochrony przeciwpowodziowej.

To projekty skupione na jednym osiedlu, dla każdego z nich przewidziano kwotę 50 tysięcy złotych – mówi burmistrz Stefan Kolawiński.

– Chodzi o to, żeby mieszkańcy mieli możliwość zdecydowania co na danym osiedlu jest najbardziej potrzebne i mieli na to środki. Jest już to taka na tyle pokaźna kwota, za którą można coś sensownego zrobić.

Pięć spośród zgłoszonych propozycji posiada charakter ogólnomiejski. Najdroższa – wyceniona na ponad 130 tysięcy złotych – dotyczy budowy parku rekreacyjnego na błoniach strefy aktywności gospodarczej.

80 tysięcy ma kosztować przystosowanie wypożyczalni Biblioteki Publicznej do potrzeb niepełnosprawnych ruchowo i starszych czytelników.

Ponad 72 tysiące złotych z budżetu obywatelskiego miałoby posłużyć poprawie bezpieczeństwa w związku z zakończeniem budowy obwodnicy KN-2.

Autorzy wniosku chcą tego dokonać poprzez zamontowanie radarów mierzących prędkość przy wjeździe i wyjeździe z osiedla, które przecina nowa droga.

W sierpniu mieszkańcy Bochni mają czas na to, by zanalizować propozycje i wybrać te, które najbardziej im odpowiadają.

Głosowanie we wrześniu.

Posłuchaj:
Stefan Kolawiński
Marek Kołdras
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo (NS) - Maciej Rogóż
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN