Wciąż brak decyzji o ekstradycji Czesława K. do Polski

25.01.2020

Kolejna rozprawa, która odbyła się przed brytyjskim sądem nie doprowadzi do ekstradycji Czesława K. do Polski. Mężczyzna podejrzany o zabójstwo swojej żony – Grażyny Kuliszewskiej – pozostanie w areszcie do kolejnego posiedzenia 17 lutego. Wtedy ma zapaść ostateczny werdykt w sprawie.

Choć od wyłowienia ciała kobiety niedługo minie rok nadal nie widać końca postępowania toczącego się na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania Czesława K.

Przebywa on w brytyjskim areszcie od lipca ubiegłego roku. Podczas kolejnej rozprawy przed sądem, zapewniał, że jest niewinny. Powodem przeciągania się decyzji sądu ma być między innymi to, że podejrzany zmienia reprezentujących go prawników, którzy proszą o czas na zapoznanie się ze szczegółami sprawy.

Kiedy sąd uwzględni w końcu wniosek strony polskiej o wydanie podejrzanego prokuratura w Tarnowie będzie prowadzić wobec niego dalsze czynności śledcze. Tutaj podczas dochodzenia przesłuchano już ponad 50 świadków.

Grażyna Kuliszewska była poszukiwana od 4 stycznia ubiegłego roku. Miała polecieć do Londynu, jednak nie pojawiła się na lotnisku. Jej ciało znaleziono w Uszwicy. Na początku marca kobietę pochowano na cmentarzu w Borzęcinie.

Posłuchaj:
Marek Kołdras
Marek Kołdras
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Słowo (M) - Lesław Wieczorek
play
Słowo za Słowo (NS) - Wacław Ligęza
play
Słowo za Słowo (NS) - Adam Ruszaj
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN