Podkarpackie samorządy otrzymają pieniądze na tworzenie miejsc w żłobkach

29.01.2020

Podkarpackie samorządy otrzymają pieniądze z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu “Maluch +” na tworzenie nowych miejsc dla dzieci w żłobkach.

Największe dotacje popłynęły w powiecie dębickim do gminy Dębica ponad 1,2 mln złotych, która wybuduje żłobek w Nagawczynie oraz miasto Dębica blisko 1,9 mln złotych.

To pozwoli na utworzenie dodatkowych 75 miejsc dla najmłodszych dębiczan – wyjaśnia Maciej Małozięć wiceburmistrz Dębicy.

– Potrzeba była stworzenia miejsc żłobkowych w zachodniej części miasta. Dobrą lokalizacją okazał się plac przy przedszkolu nr 10 i tam stworzone zostaną te dodatkowe miejsca poprzez dobudowę obiektu do istniejącego budynku.

O dotację rządową postarały się też samorządy z powiatu mieleckiego. To m.in. miasto Mielec, gm. Wadowice – Górne oraz gm. Przecław, która wybuduje w tym roku pierwszy w gminie żłobek – mówi Renata Siembab burmistrz Przecławia

– Stworzymy 50 miejsca dla dzieci w budynku po byłej szkole podstawowej. Nie mamy żłobka w gminie, tylko kilka przedszkoli, więc myślę, że obsadzimy te miejsca.

Przecław na inwestycje otrzyma 1,6 mln złotych. Drugie tyle będzie musiał wydać ze swojego budżetu. Miejsca żłobkowe mają być gotowe do końca tego roku.

Posłuchaj:
Maciej Małozięć
Renata Siembab
Anna Zboch, fot. zdjęcie ilustracyjne / archiwum
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Sowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo (NS) - Piotr Ryba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN