5 lat więzienia za napad z przemocą na 15-latkę

09.09.2019

Sprawca chciał jej ukraść telefon. Do zdarzenia doszło wieczorem, w grudniu 2018 roku, przy skrzyżowaniu Rogoyskiego z PCK w Tarnowie, gdy nastolatka wracała z zajęć szkolnych.

Gdy zauważyła, że dwóch mężczyzn idzie za nią, zaczęła uciekać. Pogoń zakończyła się szarpaniną, przemocą i kradzieżą telefonu. Dziewczyna krzyczała, że się pali i to ją uratowało.

Jak mówi sędzia Tomasz Kozioł, rzecznik Sądu Okręgowego w Tarnowie, badania wskazują, że właśnie te słowa spotykają się z reakcjami społecznymi.

– Zarówno badania wiktymologiczne, jak i badania prowadzone przez ekspertów bezpieczeństwa wskazują na to, że właśnie tego rodzaju alarm – zwrócenie uwagi, że jest pożar – powoduje natychmiastową reakcję, natychmiastowe zaciekawienie wszystkich. W tym konkretnym przypadku, po tym krzyku – pożar pali się – na balkon budynku, przy którym miało miejsce zdarzenie, wyszły co najmniej dwie osoby. Jedna z nich natychmiast zareagowała, odpowiadając, ze wzywa pomoc. Sprawcy, słysząc to, zostawili dziewczynę i skończyło się na kradzieży telefonu.

Oskarżeni to czterdziestolatkowie z Tarnowa.

Drugi ze sprawców przyznał się do winy i poddał dobrowolnie karze. Spędzi za kratkami 3 lata i 4 miesiące.

Posłuchaj:
Tomasz Kozioł
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Kazimierz Koprowski
play
Słowo za słowo(NS) - Artur Czarnecki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN