63-latka omal nie straciła całych oszczędności

16.04.2019

63-letnia Kryniczanka mogła paść ofiarą oszustwa metodą na funkcjonariusza CBŚP. Podczas rozmowy telefonicznej mężczyzna sugerował, że seniorka musi zrobić przelew na 10 500 złotych, aby zabezpieczyć pieniądze przed kradzieżą z banku. Kobieta po rozmowie i próbie oddania pieniędzy, skontaktowała się jednak z Policją. Tym razem prawdziwą.

– Po otrzymaniu zgłoszenia niezwłocznie skierowano we wskazane miejsce policjanta. Udał się on z roztrzęsioną kobietą do placówki bankowej, gdzie były ulokowane jej oszczędności – dodaje Aneta Izworska z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Pieniądze udało się uratować po zablokowaniu konta. Funkcjonariusze próbują zidentyfikować niedoszłego złodzieja. W podobnych sytuacjach pamiętajcie o zachowaniu ostrożności.

– Pamiętajmy, że policjanci nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy. Nie dzwonią też, żeby ludzie pomogli im w prowadzonych działaniach. Nigdy też nie odbierają pieniędzy i nie proszą o przekazanie ich innym osobom, lub przelaniu ich na inne konto bankowe.

W przypadku podejrzanej rozmowy dzwońcie na numer 997.

 

Posłuchaj:
Aneta Izworska
Wydawca, fot. zdjęcie ilustracyjne
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Janusz Kwaśniak
play
Słowo za słowo (NS) - Ludomir Handzel
play
Rozmowa sponsorowana - Zespół Szkół w Starym Sączu
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN