7 milionów złotych na likwidację osuwisk w Małopolsce. Połowę tej kwoty dostała gmina Zakliczyn

09.06.2021

Rządowe pieniądze trafią do ośmiu samorządów, które zrealizują łącznie jedenaście zadań. Najwięcej otrzyma gmina Zakliczyn.

Dzięki tym środkom będzie w końcu możliwa przebudowa drogi w Paleśnicy – mówi burmistrz Zakliczyna Dawid Chrobak.

– 3,4 mln złotych to środki na wykonanie robót budowlanych związanych ze stabilizacją osuwiska oraz wykonaniem nakładki asfaltowej w miejscowości Paleśnica przy drodze w kierunku Dzierżanin, ta droga już od dziesięciu lat jest uszkodzona. Drugie zadanie które będzie realizowane w ramach tego przedsięwzięcia to wykonanie dokumentacji projektowej na stabilizację osuwiska blisko 900 metrów drogi przebiegającej przez centrum wsi Faliszewice.

Nieco ponad 2 miliony otrzymało województwo małopolskie, które wykona prace w centrum Sułoszowej (powiat proszowicki). Nieopodal osuwiska znajduje się nie tylko droga wojewódzka 773, ale także zabytkowy kościół konsekrowany w okresie międzywojennym oraz inne budynki użyteczności publicznej: szkoła, przedszkole i centrum kultury.

Środki pochodzą z rezerwy celowej budżetu państwa przeznaczonej na usuwanie skutków ruchów osuwiskowych ziemi.

Oprócz Zakliczyna i województwa małopolskiego środki otrzymały jeszcze Kamionka Wielka w powiecie nowosądeckim, Piwniczna-Zdrój, a także powiaty gorlicki, limanowski, nowosądecki oraz tarnowski.

Posłuchaj:
Dawid Chrobak
Bartek Ziaja
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - Andrzej Lewek
play
Słowo za słowo (M) - Wojciech Skruch
play
Słowo za słowo (NS) - Sławomir Szczerkowski
play
Mirosław Waląg
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN