Aż 59 osób z koronawirusem w gminie Chełmiec, blisko 230 w powiecie nowosądeckim

14.07.2020

Wzrasta liczba zachorowań na koronawirusa i osób objętych kwarantanną. Powiat nowosądecki zajmuje niechlubne 1 miejsce w województwie pod względem liczby osób zarażonych.

Tylko dziś na terenie Małopolski potwierdzono 44 nowe przypadki zarażenia koronawirusem, najwięcej z nich odnotowano w powiecie nowosądecki. Dziś przybyło tu kolejnych 15 chorych.

Jak wyjaśnia starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, w tej chwili najwięcej zachorowań odnotowano w gminie Chełmiec.

Najwięcej jest w gminie Chełmiec, ale również inne gminy zbliżają się do tego poziomu, są gminy gdzie jest ich bardzo mało, ale średnia to około 15-20 chorych w gminie.

Według danych przekazanych przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Nowym Sączu w gminie Chełmiec odnotowano do tej pory 59 osób zarażonych Covid-19, nie wiele mniej, bo 46 osób to mieszkańcy gminy Łącko. 27 osób zarażonych jest w gminie Podegrodzie, 24 w gminie Stary Sącz, w Krynicy Zdroju odnotowano 19 zakażeń. W gminie Grybów zakażenie potwierdzono u 14 osób, o jedną mniej stwierdzono w gminie Łososina Dolna. Gmina Korzenna – tu odnotowano 10 przypadków, w gminie Kamionka Wielka jest to już 8 osób.

Najmniej przypadków jest w gminach Łabowa, Nawojowa i Piwniczna-Zdrój, tu kolejno sanepid odnotował 3, 2 i 1 przypadki zarażenia COVID-19.

Powiatowy Inspektorat Sanitarny wydał do tej pory ponad 3800 decyzji o kwarantannie. Wczoraj na terenie powiatu objętych nią było 426 osób, na terenie miasta Nowego Sącza – blisko 1600.

Posłuchaj:
Marek Kwiatkowski
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Piotr Cebula
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Sorys
play
Słowo za słowo (NS) - Jan Golba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN