77. rocznica Akcji III Most. Na uczestników czekają gry

21.07.2021

Modlitwa, film, gra terenowa i interaktywna – tak już w niedzielę, 25 lipca będzie obchodzona 77. rocznica Akcji III Most. Była to operacja przewiezienia zdobytych części rakiety V-2 z Polski do Anglii. W tym celu w okupowanej Polsce musiał wylądować aliancki samolot. Na miejsce wybrano pola w Wał – Rudzie.

Przyjeżdżając do Wał-Rudy i Zabawy będzie można poznać tę historię – mówi ks. Zbigniew Szostak, kustosz sanktuarium bł. Karoliny.

– Zapraszamy na grę terenową, którą poprowadzi grupa rekonstruktorska. Przejście trasy pomoże zdobyć wiedzę na temat Akcji III Most. Ponadto w stodole w Zabawie mamy grę multimedialną, gdzie trzeba przejść trzy pokoje, w których można odkrywać tajemnicę broni V2. Kto zdobędzie najwięcej punktów może liczyć na nagrodę – dodaje.

Uroczystości rozpoczną się w niedzielę o 15.00 w Wał – Rudzie, gdzie złożone zostaną kwiaty przy obelisku upamiętniającym uczestników Akcji III Most. O 16.00 w sanktuarium w Zabawie będzie Msza św. Później zaplanowano gry i projekcję filmu “Kurier”.

Posłuchaj:
ks. Zbigniew Szostak
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marta Herduś
play
Słowo za słowo (NS) - Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN