84 złote za śmieci w Tarnowie? To możliwe, jeśli segregacja się nie poprawi

20.07.2021

Informację o możliwej zmianie cen za śmieci wywiesiła na swoich blokach Tarnowska Spółdzielnia Mieszkaniowa. Jeśli sytuacja z segregacją odpadów nie poprawi się w najbliższym czasie, to mieszkańcy zapłacą jak za śmieci niesegregowane, czyli 84 złote.

W komunikacie możemy przeczytać m.in. , że “Prezydent miasta Tarnowa wszczął z urzędu postępowanie w sprawie określenia wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla śmieci niesortowanych”.

Jak informuje Tarnowska Spółdzielnia Mieszkaniowa, w konsekwencji w najbliższych dniach można się spodziewać podwyżki za śmieci do nawet 84 złotych. Wynika to z uchwały Rady Miasta, która taką stawkę ustaliła dla odpadów niesegregowanych.

Jak mówi prezes Tarnowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Zbigniew Sipiora, informacja pojawiła się po kontrolach Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, które wykazały, że wielu mieszkańców nie segreguje śmieci.

– Rozpoczęły się kontrole robione przez MPGK przy wywożeniu nieczystości, że jest nieprawidłowa segregacja. W związku z tym postanowiliśmy przedrukować plakaty z prośbą, żeby te odpady segregować, bo inaczej grożą nam wyższe mandaty. My już mamy około 30 budynków objętych kontrolą, w których stwierdzono nieprawidłowości.

Mieszkańcy bloków należących do Tarnowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej nie kryją oburzenia, bo jak mówią, śmieci nie segregują tylko pojedynczy mieszkańcy, a teraz mogą ucierpieć wszyscy.

– No ja osobiście sortuję – Są jednostki co nie segregują, ale to ciężko brać cały ogół, że nie segreguje i karać wszystkich – Ja segreguję, oczywiście, wszystkie ceny są obecnie za duże, więc ceny również – Segregowane są, ale nie wszyscy segregują, więc wszyscy muszą się nauczyć tego – Wszystko jest segregowane i widzę, że na całym naszym osiedlu śmieci są segregowane. Tak nie może być, ponieważ oni tylko windują ceny.

Obecnie stawka za śmieci w Tarnowie wynosi 24 złote od osoby.

Posłuchaj:
Zbigniew Sipiora
Bartek Ziaja
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marta Herduś
play
Słowo za słowo (NS) - Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN