90-letnia kobieta z regionu limanowskiego oszukana “na policjanta”

20.07.2021

Limanowscy policjanci zatrzymali dwie osoby, które wyłudziły od starszej kobiety ponad 13 tys. zł metodą “na policjanta”. Młody mężczyzna został aresztowany na 2 miesiące. Policjanci podkreślają, że sprawa ma charakter rozwojowy.

Do 90-letniej kobiety zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Poinformował on starszą kobietę, że jej syn spowodował wypadek drogowy. Fałszywy policjant zasugerował kobiecie, żeby wpłaciła pieniądze, bo inaczej jej syn pójdzie do więzienia. Kobieta nie miała żądanej sumy, ale przekazała wszystkie pieniądze jakie miała. I tak, po krótkim czasie przed jej drzwiami pojawił się kurier, któremu seniorka przekazała ponad 13 tysięcy złotych myśląc, że pomaga synowi.

Policjanci ustalili, kto może być odpowiedzialny za to oszustwo i zatrzymali 30-letniego mieszkańca Krakowa oraz 23-latkę z Myślenic. Po zebraniu dowodów, śledczy przedstawili mężczyźnie zarzut oszustwa a kobiecie zarzut pomocy przy jego popełnieniu. Mężczyzna został aresztowany na 3 miesiące. 23-latka jest objęta dozorem policyjnym. Sprawa ma charakter rozwojowy. Funkcjonariusze z Limanowej nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Za oszustwo ‘na policjanta’ może grozić kara do 8 lat więzienia.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marta Herduś
play
Słowo za słowo (NS) - Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN