92-latka została okradziona przez oszustów

06.05.2020

Seniorzy! Uważajcie kogo wpuszczacie do mieszkania, bo możecie stracić wszystkie oszczędności. Taka sytuacja spotkała 92-letnią sądeczankę, która wpuściła do domu nieznajomych. 

Sądeczanka nie przeczuwając zagrożenia zaprosiła do mieszkania kobietę, która miała sprawdzać pobór wody. W czasie gdy w łazience sprawdzały stan wodomierza, do środka weszła wspólniczka i splądrowała mieszkanie. Złodziejki bez słowa wybiegły z mieszkania a seniorka dopiero po kilku godzinach zorientowała się, że jej oszczędności w kwocie 3 tysięcy złotych zniknęły.

Policjanci apelują by nie wpuszczać do mieszkania nieznajomych, nawet jeżeli powołują się na jakąś instytucję lub ważną sprawę. Złodzieje zazwyczaj wykorzystują naiwność starszych osób podając się “za handlowca”, “panów z gazowni”, “pracownika socjalnego”, “pracowników wodociągów” czy jak w tym przypadku “kontrolerkę poboru wody”.

Jeśli faktycznie w naszym bloku trwają prace konserwacyjne czy kontrole, wtedy taką informację z dużym wyprzedzeniem wywiesi na klatce schodowej administrator budynku.

Posłuchaj:
Wydawca, Sylwia Iwańska, fot. Policja NS
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół
play
Słowo za słowo (M) - Tomasz Banek
play
Słowo za słowo(NS) - Grzegorz Niezgoda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN