Adam Czerwiński: Na zimowe utrzymanie dróg wydamy ponad 5 milionów [WIDEO]

05.10.2021

– Na utrzymanie naszych dróg w najbliższym sezonie zimowym, trzeba będzie przeznaczyć na ponad 5 milionów złotych – mówił podczas porannej rozmowy w RDN Nowy Sącz Adam Czerwiński, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Sączu.

Gość programu Słowo za słowo podkreślił, że ceny rosną. Jeśli porównać dobowy koszt utrzymania 1 km drogi, jest to 2-3 krotny wzrost w porównaniu do ubiegłego roku.

Dlatego trzeba było powtórzyć część przetargów na utrzymanie dróg powiatowych w najbliższych 2 latach. Cena sprawiła, że na 15 zadań z 32 – bo tak podzieliliśmy te drogi – trzeba było powtórzyć postępowania przetargowe. Jesteśmy na etapie analizy otwartych już ofert. Wiemy już, że na dwa zadania będzie trzeba ogłosić przetargi, bo oferent nie przedstawił sprzętu wymaganego do wykonania takiej usługi – wyjaśnił Adam Czerwiński.

Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg dodał, że w przypadku dróg powiatowych roczny koszt utrzymania 1 km drogi to 60-70 tysięcy złotych. – Na drogach krajowych i wojewódzkich wydaje się nawet 1,5 do 2 milionów złotych za kilometr – wyjaśnił Adam Czerwiński.

W zimowe utrzymanie dróg wchodzi nie tylko bieżące odśnieżanie, ale też posypywanie dróg podczas przymrozków, naprawianie znaków, czy sprzątanie poboczy.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Bukowiec
play
Słowo za słowo (NS) - Jan Golba
play
Słowo za słowo (NS) - Mariusz Popiela
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN