Adrian Kaleta z Warsztatu Terapii Zajęciowej MADA w Nowym Sączu laureatem nagrody RDN [ZDJĘCIA]

10.09.2019

Statuetkę Uskrzydleni otrzymał on podczas gali wojewódzkiego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego – Sztuka Osób Niepełnosprawnych w Wieliczce. Organizatorem był Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Nagrodę wręczył dyrektor RDN, ks. Piotr Adamczyk.

Sztuka osób niepełnosprawnych, zarówno na poziomie plastycznym, jak i muzycznym, uskrzydla. Pozwala docenić to, czego zdrowi często nie doceniają – dodaje.

– My na co dzień nie zdajemy sobie sprawy jak mamy wielkie dary – bo możemy chodzić, widzieć, patrzeć czy mówić. Tutaj spotykamy się ze sztuką, która jest niezwykła. Jest tworzona przez osoby dotknięte ułomnościami. Przez ludzi, którzy mimo to wylatują ponad swoje ograniczenia. Ta kula ziemska w dłoni, która nagrodziło radio, bardzo urzekła pracowników, którym ją pokazywałem. Tu warto przyjechać, żeby wyjechać uskrzydlonym.

Spośród nadesłanych na konkurs trzystu prac, jury nagrodziło trzydzieści. To malarstwo i witraż, rysunek i grafika, rzeźba, tkanina i fotografia. Galę uświetniły występy wokalne dzieci ze szkoły muzycznej dla niewidomych w Krakowie.

A więcej o tym w czwartkowym programie “Cudze chwalicie, swego nie znacie…” po 17.00.

Posłuchaj:
ks. Piotr Adamczyk
Dorota Kunc
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. mitrat Jan Pipka
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo(NS) - Krzysztof Dymura
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN