Afgańczycy szli pieszo…do Francji- straż graniczna zatrzymała ich w Kamienicy

19.05.2018
W Kamienicy w powiecie limanowskim straż graniczna zatrzymała dwóch obywateli Afganistanu. Szli wzdłuż drogi wojewódzkiej, a ich celem było najprawdopodobniej dotarcie do Francji. 27 i 16-latek dostali się do Polski w naczepie ciężarówki, a potem ruszyli w drogę pieszo.
Mężczyźni dostali się na terytorium Polski nielegalnie, przekraczając granice państwa ukryci w naczepie samochodu ciężarowego. Jak oświadczyli, na terytorium Grecji zapłacili przemytnikom 2 000 euro za zorganizowanie podróży do Polski. Tam, w trakcie nieobecności kierowcy polskiej ciężarówki, przy pomocy nieznanych im bliżej osób, ukryli się w przestrzeni ładunkowej pojazdu – relacjonuje Michał Tokarczyk z Referatu Prasowego Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu.
Starszy z obcokrajowców usłyszał zarzut nielegalnego przekroczenia granicy, przy użyciu podstępu. 27-latek złożył wniosek o udzielenie ochrony międzynarodowej i trafił do strzeżonego ośrodka dla cudzoziemców. Niepełnoletni Afgańczyk został jedynie przesłuchany, również zamierza starać się o ochronę międzynarodową, tymczasowo znalazł się w placówce opiekuńczo wychowawczej. 
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Tomasz Bełzowski
play
Słowo za słowo(NS) - Paweł Kupczak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN