Agnieszka Kawa: – Nie spodziewałam się, że tyle osób stanie za mną murem

08.11.2019

Mówi w rozmowie z RDN, dyrektor Centrum Sztuki Mościce. To jej pierwszy publiczny komentarz do szeroko zakrojonej akcji sprzeciwu wobec planowanego odwołania i procedury konkursowej. 

Agnieszka Kawa uważa, że w instytucjach kultury, konkurs nie jest konieczny, choć Urząd Marszałkowski ma prawo go przeprowadzić.

– On przede wszystkim prawnie nie jest potrzebny, bo ustawa daje taką możliwość. Z nowym wojewódzkim samorządem pracujemy od roku, współpraca układa się bardzo dobrze, o żadnych zarzutach nie słyszałam.  Mamy dobry bilans, przychodzi publiczność, panuje raczej atmosfera dobrej pracy. 

Agnieszka Kawa nie wyklucza, że jeżeli do konkursu dojdzie, to w nim wystartuje. I przypomina, że uczestniczyła już w procesie konkursowym w 2007 roku i prezentowała swój program. Podkreśla, że to jej koncepcję wybrano spośród kilku.

Jak informowaliśmy, podobne procedury toczą się w innych instytucjach kultury nadzorowanych przez Urząd Marszałkowski, m.in. w Filharmonii Krakowskiej.

Do tematu będziemy wracać.

A tymczasem na ostatniej prostej przygotowania do jednego z największych festiwali ogólnopolskich – ArtFest 2019. Impreza rusza już 15 listopada i potrwa półtora miesiąca.

Jest parę hitów w programie m.in.  Spektakl Teatru Witkacego z Zakopanego pt.: SPISKI – Hej! wg Wojciecha Kuczoka, wystawa “Czas Wolny” Andrzeja Dudzińskiego i znakomite koncerty.

Szczegóły na stronie Centrum Sztuki Mościce.

Posłuchaj:
Agnieszka Kawa
Dorota Kunc
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - bp Leszek Leszkiewicz
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Kaczmarski
play
Słowo za słowo(NS) - Grzegorz Biedroń
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN