Agnieszka Kawa zastępcą prezydenta Tarnowa

29.05.2020

Zajmie miejsce Piotra Augustyńskiego, odwołanego przez Romana Ciepielę.

– Po sześciu latach Piotr Augustyński kończy swoją działalność, swoją misję w Tarnowie a w jego miejsce zaprosiłem do współpracy i zamierzam powołać od pierwszego czerwca Agnieszkę Kawę do niedawna dyrektor Centrum Sztuki Mościce, kiedyś przed laty dyrektor Wydziału Kultury a dzisiaj chcę jej powierzyć sprawy kultury, sportu i kreatywnej gospodarki – mówi prezydent miasta Roman Ciepiela.

Jak dodaje decyzja spowodowana jest tym, że Piotr Augustyński będzie starał się o stanowisko prezesa Miejskiego Zarządu Budynków. Prezydent Roman Ciepiela zarekomendował Piotra Augustyńskiego Radzie Nadzorczej Miejskiego Zarządu Budynków do objęcia funkcji prezesa zarządu tej miejskiej spółki. Dotychczasowy prezes MZB, Janusz Galas, który osiągnął już wiek emerytalny, ma pełnić funkcję wiceprezesa.

Agnieszka Kawa najprawdopodobniej urząd obejmie od 1 czerwca.

Tarnów ma ogromny kapitał – mówi nowa wiceprezydent.

– Jestem przekonana, że te ogromne zasoby jakie Tarnów posiada i w sensie ludzi: świetnych, doświadczonych, mądrych, którym zależy na tym mieście, ale tez w sensie instytucjonalnym: piękne miejsca sportu i kultury będą dla państwa niebawem otwarte. Zapraszam państwa do tego, abyście byli państwo dumni z tego, że macie takie miasto i zapraszam do współpracy. Wszystkich.

Agnieszka Kawa była dyrektorem najpierw Mościckiego Centrum Kultury, a następnie Centrum Sztuki Mościce. Początkiem tego roku zarząd województwa odwołał ją z tego stanowiska tłumacząc, że objęła je bez konkursu.

Posłuchaj:
Roman Ciepiela
Agnieszka Kawa
Katarzyna Antosz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Pomagamy i chronimy
play
Słowo za słowo (M) - Tadeusz Bąk
play
Słowo za słowo(NS) - Tadeusz Królczyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN