Ambasadorka Białej Wstążki o przemocy: – Uwierzmy, że możemy z tego wyjść

30.11.2021

‘Przerwijmy milczenie i walczmy o siebie’ – pod takim hasłem rozpoczęła się w Tarnowie kampania ‘Biała Wstążka’.

Jej celem jest pomoc osobom, które doświadczyły przemocy. Przez cały ten tydzień instytucje miejskie, a także służby uruchamiają dodatkowe formy pomocy.

– Uwierzmy w siebie, w to że uda nam się z tego wyjść – mówi Anna Dudek, ambasadorka tegorocznej akcji, która w przeszłości doświadczyła przemocy.

– Przerwijmy milczenie i walczmy o siebie, bo naprawdę warto. Są ludzie, którzy pomogą nam w każdej sytuacji, są służby, które pomagają. Uwierzmy w siebie, uwierzmy, że nam się uda, że możemy z tego wyjść, że staniemy się kimś innym i silniejszymi osobami, że możemy pomóc jeden drugiemu, to jest też ważne. Żeby sąsiad mógł pomóc sąsiadowi, bo tam za ścianą również może się dziać coś złego.

Anna Dudek przez blisko trzydzieści lat zmagała się ze swoimi przykrymi doświadczeniami. Teraz jak mówi, żyje pełnią życia. Napisała też książkę o swoim życiu.

– Zaczęłam brać czynny udział w pomaganiu. Zaczęłam pracować z trudną młodzieżą. Moim marzeniem jest stworzyć stowarzyszenie, albo ośrodek dla młodych kobiet, także dorosłych które doświadczyły przemocy. To jest moje marzenie. Chciałabym im pomagać.

Jak mówi wiceprezydent Tarnowa Anna Krakowska, warto skorzystać z pomocy miejskich instytucji i służb mundurowych.

– Cały tydzień otwarte są godziny urzędowania psychologów, prawników, pracowników socjalnych zespołu interdyscyplinarnego pana prezydenta w MOPS-ie. Czynny jest również ośrodek interwencji kryzysowej, który udziela systemowej pomocy. Szkoły są również włączone, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna przy ulicy Chyszowskiej również udziela takiej pomocy. Służby mundurowe, policja, tak że wszyscy którzy chcą uzyskać pomoc, jesteśmy do ich dyspozycji.

10. edycja akcji ‘Biała Wstążka’ potrwa do 3 grudnia.

O kampanii Biała Wstążka mówiliśmy także na antenie RDN Małopolska w programie ‘Pomagamy i Chronimy’.

Ofiary przemocy nie są same z problemem. W Tarnowie ruszyła akcja ‘Biała Wstążka’

Bartek Ziaja
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Sowo (M) - Norbert Kaczmarczyk
play
Słowo za Słowo (M) - prof. Kazimierz Wiatr
play
Słowo za słowo (NS) - Władysław Bieda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN