Amfiteatr będzie jednak otwierany wcześniej. Czy zniknie konieczność rezerwacji dla szkół?

01.06.2021

Radna miejska Barbara Koprowska interpelowała podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej, by teatr letni był dostępny od rana dla szkół i by mogły one o dowolnej porze z niego korzystać bez konieczności rezerwacji.

– Żeby nie poprzez rezerwację, ale żeby ten amfiteatr wyjątkowo na ten jeden miesiąc był otwarty co najmniej od godziny 9.00. Rozumiem, że wiąże się to z dodatkowym pracownikiem, ale jestem przekonana, że pan dyrektor organizacyjnie sobie z tym problemem nie poradzi. Nie lekceważmy tego problemu. Jako pedagodzy widzimy, co się z młodzieżą dzieje. Ponad 8 godzin spędzali młodzi ludzie przed komputerami, widzimy, jakie są problemy. Zwracam się z prośbą o umożliwienie placówkom oświatowym, by nie rezerwując, mogły przyjść, Przecież po to go mamy.

Jak mówi dyrektor Tarnowskiego Centrum Kultury Tomasz Kapturkiewicz, od czerwca amfiteatr będzie już dostępny bez konieczności rezerwacji i wcześniej niż do tej pory, bo od godziny 9.00. Tomasz Kapturkiewicz doradza jednak rezerwację dla własnego komfortu.

– Do tej pory korzystały z niego szkoły, które są usytuowane w pobliżu Amfiteatru. Jeżeli ta oferta miałaby być kierowana do wszystkich szkół, to doradzałbym rezerwowanie obiektu z tego powodu, że wciąż jednak istnieją limity i obostrzenia. W tym obiekcie takim limitem jest 200 osób, czyli co drugie miejsce wolne. Żeby uniknąć takiej sytuacji, kiedy naraz przyjdą 4 czy 5 klas i przeprowadzenie takich zajęć będzie dyskomfortowe, stąd moja sugestia byłaby taka, żeby jednak starać się zabezpieczyć dla siebie najlepszy termin. Myślę, że praktyka pokaże, że z tej oferty będą korzystać tylko szkoły, które mają Amfiteatr w pobliżu.

Jak dodaje dyrektor TCK, jeżeli szkoły nie zdecydują się na wcześniejszą rezerwację to w przypadku kumulacji klas o jednej godzinie, będą musiały już same rozwiązać ten problem.

Posłuchaj:
Barbara Koprowska
Tomasz Kapturkiewicz
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - Andrzej Lewek
play
Słowo za słowo (M) - Wojciech Skruch
play
Słowo za słowo (NS) - Sławomir Szczerkowski
play
Mirosław Waląg
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN