Andrzej Czerwiński tłumaczy skąd drugie miejsce na liście

01.08.2019

Jagna Marczułajtis – Walczak ma powalczyć o głosy wyborców z Podhala – powiedział w programie słowo za słowo na antenie RDN Nowy Sącz Andrzej Czerwiński. Jak już wiecie z naszych wiadomości, poseł Koalicji Obywatelskiej, który pięciokrotnie startował w wyborach z jedynki na liście, w tym roku znalazł się na drugiej pozycji. Sądecczyzna zawsze była mocna, gorzej jest na Podhalu, musimy się teraz skupić na dobrym wyniku w całym okręgu 14 – komentował poseł

– W zbiorowej grze jakim jest kandydowanie z ugrupowania nie chodzi o to by być pierwszym, drugim czy przedostatnim tylko o to by wynik wyborczy był dobry. Nasz okręg wyborzczy jest podzielony na dwie części: Podhale i Sądecczyzna. Sądecczyzna jest zawsze najmocniejsza bezwględnymi liczbami – tu jest najwięcej wyborców.

Poseł Andrzej Czerwiński dodał też, że drzwi jego gabinetu są otwarte dla posłanki Elżbiety Zielińskiej, która dotychczas reprezentowała region gorlicki z ramienia partii Kukiz 15. Przed nadchodzącymi wyborami na swojej liście chce ją widzieć też PiS, PSL i Konfederacja Korwin, Braun, Liroy, Narodowcy. Koalicja Obywatelska nie składała Elżbiecie Zielińskiej żadnej propozycji.

Posłuchaj:
Andrzej Czerwiński
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Sak
play
Słowo za słowo (NS) - Grzegorz Fecko
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN