Andrzej Potępa: – Odrobiliśmy zadanie z wiosennego lockdownu [WIDEO]

30.10.2020

Tak o sytuacji oświaty w powiecie brzeskim mówił w programie Słowo za słowo starosta Andrzej Potępa.

Dobrze przygotowaliśmy się do zdalnego nauczania – mówił gość porannej rozmowy RDN. – Korzystając z wszystkich możliwych funduszy krajowych i europejskich zakupiliśmy, na ten moment ponad 100 laptopów, kolejne są w drodze przetargu lub czekamy na jego rozstrzygnięcie. Młodzież jest wyposażona, szkoły mają licencje na platformy do wideokonferencji i od lat u nas działa dziennik elektroniczny. Nauka zdalna w naszych szkołach jest bardzo dobrze zorganizowana. Cały czas staramy się je doposażyć.

Starosta Potępa w programie Słowo za słowo mówił także o niełatwej sytuacji epidemicznej w powiecie brzeskim. Nadal ograniczona jest praca urzędu miasta i starostwa. Na kwarantannie i zakażonych jest łącznie ok. 60 osób.

Chorują też pracownicy służby zdrowia. Mamy braki w personelu – mówi Andrzej Potępa. – Wszędzie tych lekarzy brakuje. To nie jest sytuacja spowodowana tylko covidem, tak jest od kilku lat. Ciągle borykamy się z tymi problemami. Największą obawą są zachorowanie pośród lekarzy. Na ten moment mamy tylu lekarzy, aby obsadzić oddziały, ale jakieś większe zakażenie mogłoby spowodować spore problemy.

W całym powiecie jest 358 aktywnych przypadków zakażenia koronawirusem.

Posłuchaj:
Andrzej Potępa
Katarzyna Antosz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Pomagamy i chronimy - odc. 2
play
Słowo za słowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za słowo (NS) -Dariusz Chorużyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN