Andrzej Potępa: – Mniej osób zgłasza się na badania w kierunku zakażenia koronawirusem [WIDEO]

24.11.2020

Maleje liczba osób zakażonych koronawirusem w powiecie brzeskim. Obecnie aktywnych jest tu ok. 650 przypadków.

Jak mówił w programie Słowo za słowo starosta brzeski Andrzej Potępa wynika to z tego, że mieszkańcy chcąc uniknąć kwarantanny dla siebie i bliski nie wykonują testów.

– Część osób, które mają objawy koronawirusa, ale nie przechodzą go ciężko nie zgłaszają się na badania, aby w ten sposób uniknąć kwarantanny dla siebie i rodziny. Przez to skrócił się czas oczekiwania na wyniki, a tym samym kolejka przed brzeskim szpitalem.

Sytuacja w naszym szpitalu powoli się normuje – dodaje Potępa. – Na 91 łóżek covidowych zajętych jest na chwilę obecną 56. Z dziesięciu łóżek respiratorowych zajęte są cztery.

Jak poinformował w programie starosta Andrzej Potępa nadal zamknięty jest oddział pulmonologii brzeskiej lecznicy. Pozostałe pracują normalnie.

Ponadto, jak mówił starosta na antenie RDN, w grudniu do szpitala trafi także sprzęt do szybkiej diagnostyki w kierunku Covid-19.

Jak wiecie z naszych wiadomości radni jednogłośnie przyjęli propozycję zarządu, aby zakupić system do diagnostyki metodą biologii molekularnej. Jego koszt to 600 tys. złotych.

Posłuchaj:
Andrzej Potępa
Katarzyna Antosz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za Słowo (NS) - Grzegorz Sus
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN