Angielski online a koronawirus. Jak uczyć się języka w czasach pandemii?

23.10.2020

Koronawirus wdarł się do naszego życia jak ocean w ląd podczas przypływu. O ile jednak przypływ jest dla nas przewidywalny, o tyle epidemia zaatakowała dość niespodziewanie. Wiele osób stara się żyć w sposób normalny, tak jak żyło przed pojawieniem się pierwszych zarażonych, jednakże nie zawsze jest to możliwe. Dlatego też coraz więcej firm przechodzi ze swoimi usługami do sieci, gdzie możemy bezpiecznie robić zakupy, korzystać z rozrywki czy też uczyć się, chociażby języków obcych. Oto kilka przykładów, jak uczyć się języka w czasach pandemii.

Wybierz odpowiednią szkołę języka angielskiego 

Chcąc uczyć się języka podczas pandemii, musimy znaleźć odpowiednich nauczycieli, a dokładniej mówiąc, odpowiednią szkołę. Sprawdzona internetowa szkoła języka angielskiego to podstawa, by osiągnąć sukces i zrobić szybkie postępy w nauce. Dobrym wyborem może być na przykład Tutlo. Angielski online to przede wszystkim możliwość rozmowy z wieloma lektorami z kraju i ze świata. Bez problemu możemy umówić się na lekcje z native speakerem, który nauczy nas wymawiania słów, akcentu itd. Z polskim nauczycielem możemy łatwo powtórzyć gramatykę lub porozmawiać na różne tematy. Internetowy kurs angielskiego bez problemu możemy dopasować do naszego planu dnia, bo zajęcia odbywają się od 7 do 22. Szukajmy sprawdzonych kursów, które dają szereg możliwości, a co najważniejsze pozwalają nam osiągnąć szybkie i widoczne efekty.

Nauka angielskiego w internecie – jak uczyć się w czasie pandemii?

By zachować poczucie równowagi, musimy postarać się utrzymać dotychczasowe nawyki i wykonywać codzienne zadania, jednak trzeba robić to w sposób, który nie będzie narażał nas i innych na chorobę. Dlatego wiele firm szybko przeszło transformację cyfrową i zrobiło to w sposób perfekcyjny. Jednocześnie warto pokusić się o uzupełnienie zajęć o interaktywną naukę angielskiego. O czym mowa? O dodatkowych powtórkach, które będziemy robić sami. Oto jak możemy uczyć się w czasach pandemii.

  • Nauka przez rozrywkę – mowa tutaj o wszelkiego rodzaju aktywności (czytanie komiksów, książek, oglądanie filmów oraz seriali po angielsku). To bardzo dobry sposób na osłuchanie się z językiem lub poprawę umiejętności czytania. Dzięki temu widzimy i słyszymy, jak brzmi, i jak zbudowany jest język. Przy okazji też spędzamy czas, po prostu się relaksując.
  • Nauka w pracy – język angielski niejednokrotnie jest przydatny w naszej pracy. Praca z domu ma to do siebie, że możemy w spokoju poświęcić trochę czasu na biznesowe prasówki. Najlepiej od razu szukać wiadomości na zagranicznych portalach, gdzie często natrafimy na newsy z pierwszej ręki napisane naprawdę świetną angielszczyzną. Trzeba mieć na uwadze, że niektóre portale wymagają wykupienia abonamentu, abyśmy mieli możliwość przeczytania całego posta. Jednak takie praktyki w obecnych czasach to norma, przecież za czyjąś pracę należy płacić.
  • Multimedia i aplikacje – wszelkiego rodzaju apki na tablet i telefon, wtyczki językowe, a nawet gry przeglądarkowe, które pozwalają nam powtarzać język i uczyć się gramatyki to kolejna sposobność nauki online. Warto wypróbować wiele aplikacji. Ich jakość może być bardzo różna.

Oto kilka najpowszechniejszych sposobów uczenia się języka angielskiego online w czasie pandemii. Każdy na pewno znajdzie wśród nich coś dla siebie. Różne rozwiązania pozwolą nam na swobodne dopasowanie sposobu nauki do naszych potrzeb i oczekiwań. Powodzenia.

Wydawca, Artykuł sponsorowany
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Aleksandra Sternik
play
Słowo za słowo(NS) - Magdalena Majka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN