Anna Pieczarka: – Seniorzy są już bezpieczni. Odpowiedzialność spoczywa na ludziach młodych [WIDEO]

08.03.2021

Trzecia fala pandemii koronawirusa w Polsce stała się faktem. Tyko wczoraj w Małopolsce potwierdzono 997 przypadków zakażenia wirusem SARS-COV2, z czego 53 z powiatu tarnowskiego, 5 powiatu dąbrowskiego, 17 brzeskiego i 37 w powiecie bocheńskim.

To osoby młodsze nie stosują się do sanitarnych obostrzeń – stwierdziła poseł Prawa i Sprawiedliwości Anna Pieczarka w porannej rozmowie RDN Małopolska.

– Trzecia fala już dziś pokazuje, że największy wzrost zachorowań jest w przekroju wiekowym od 20-40 lat. Dla mnie osobiście jest to przerażające.

Nadzieją w czasie pandemii – jak mówiła posłanka w programie Słowo za słowo – są szczepienia, choć i w tym przypadku problemów nie brakuje.

– Sił do pracy nie brakuje, są odpowiednio przygotowani lekarze, cała służba medyczna żeby szczepić. Brakuje szczepionek i to niestety jest na dziś fakt. Można pojechać w inne miejsce, do innego powiatu żeby się zaszczepić, natomiast wiem, że wiele osób zapisanych do swoich lekarzy, swoich przychodni chce jednak szczepić się w tych swoich przychodniach, stąd te duże kolejki.

Według raportu Ministerstwa Zdrowia, do tej pory zaszczepiono już prawie 4 miliony Polaków. Ponad 300 tys. w Małopolsce.

Posłuchaj:
Anna Pieczarka
Katarzyna Antosz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Pomagamy i chronimy
play
Słowo za słowo (M) - Tomasz Bełzowski
play
Słowo za słowo(NS) - Paweł Motyka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN