Anna Pieczarka: – To nie było polityczne rozdanie [WIDEO]

18.12.2020

Żadnego upolitycznienia w podziale środków z Funduszu Inwestycji Lokalnych nie widzę – mówi poseł PiS Anna Pieczarka. Parlamentarzystka w programie Słowo za Słowo odniosła się do zarzutów burmistrza Radłowa, który powiedział, że rząd kierował się kryterium przynależności politycznej samorządowców. Zbigniew Mączka stwierdził, że samorządowcy którzy nie startowali z list PiS-u nie dostali ani złotówki.

Tymczasem Anna Pieczarka jako przykład podaje gminę Ciężkowice, która w drugim rozdaniu dostała ponad 2,5 mln złotych rządowego wsparcia. I przypomniała, że w pierwszej transzy pieniądze otrzymały wszystkie samorządy w tym m.in. Tarnów.

– Gmina Ciężkowice w tym naborze też dostała dofinansowanie na dwa kolejne wnioski, więc ja tutaj panie burmistrzu naprawdę upolitycznienia nie widzę. Przykład Tarnowa – miasto złożyło wnioski na prawie 300 milionów złotych. Z pierwszej Tarczy Antykryzysowej miasto Tarnów dostało dofinansowania prawie 10 mln złotych. To jest naprawdę dużo. Będzie wykonane piękne rondo, to które państwo pokonujecie wjeżdżając do Tarnowa, przy kościele Misjonarzy, również z ulicą.

Tymczasem przed samorządami, których projekty zostały odrzucone w ostatnim rozdaniu, kolejna szansa. Rusza trzeci nabór wniosków.

Anna Pieczarka zapewniła na antenie RDN Małopolska, że samorządy mogą liczyć na jej wsparcie. Podkreśliła, że najważniejszym warunkiem jest jednak dobrze napisany projekt.

– Komisja powołana jest z osób, które te wnioski oceniają merytorycznie i formalnie – przede wszystkim. Natomiast jeżeli w którymś momencie będę mogła zaopiniować te wnioski pozytywnie to oczywiście to uczynię. Ja też rozmawiałam z niektórymi samorządowcami, którzy nie dostali w tym momencie tego dofinansowania i swoje wsparcie zadeklarowałam.

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to program bezzwrotnego wsparcia dla samorządów, których przychody zostały uszczuplone przez pandemię. Pieniądze pochodzą z funduszu COVID-19.

O tym piszemy także tutaj:

Fundusz Inwestycji Lokalnych nie dla wszystkich? [WIDEO]

Posłuchaj:
Anna Pieczarka
Aneta Mleczko
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Sowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo (NS) - Piotr Ryba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN