Apelacja Zygmunta Miernika odrzucona. Sąd utrzymał w mocy zaskarżony wyrok

22.08.2019

Sąd Okręgowy w Nowym Sączu wydał wyrok w sprawie apelacyjnej Zygmunta Miernika. Mężczyzna pięć lat temu uczestniczył w demonstracji pod pomnikiem Armii Czerwonej przy alejach Wolności. W trakcie protestu dotyczącego usunięcia tego monumenty wywiązała się szarpanina pomiędzy demonstrującymi a policją.

Zygmunt Miernik został oskarżony o znieważenie policjanta i naruszenie jego nietykalności cielesnej. W tej sprawie pod koniec ubiegłego roku zapadł wyrok , jednak odwołał się od niego obrońca protestującego. Sędzia Anna Pater utrzymała jednak zaskarżony wyrok w mocy, co spotkało się z protestem zebranych na sali.

– Sąd okręgowy utrzymał w mocy zaskarżony wyrok, natomiast ze względów słuszności zwolnił oskarżonego od ponoszenia kosztów sądowych za postępowanie odwoławczych – ogłosiła sędzina.

W trakcie ogłoszenia wyroku na sali sądowej nie był obecny ani obrońca oskarżonego, ani prokuratura. Nie zabrakło jednak licznej grupy głośno wspierającej Zygmunta Miernika. Sędzia kilkukrotnie musiał apelować o spokój.

Wyrok, który został podtrzymany to 300 złotych, które Zygmunt Miernik ma przekazać na rzecz poszkodowanego policjanta.

Posłuchaj:
Anny Pater
Wydawca, fot. Sylwester Adamczyk
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marcin Kiwior
play
Słowo za słowo(NS) - Bogdan Łuczkowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN