Aplikacja bolt – przyjmie się w Tarnowie?

16.07.2019

Ma być szybciej, sprawniej, a przede wszystkim nowocześniej. W Tarnowie ruszyła nowa aplikacja, dla tych, którzy korzystają z taksówek. Jak dokładnie działa Bolt taxify i kto jest za, a kto przeciw?

Wystarczy kilka kliknięć, żeby pobrać aplikację na telefon, połączyć to ze swoim kontem internetowym i po prostu wezwać samochód. Po wpisaniu adresu, pod który chcemy się dostać, aplikacja wysyła kierowcę, a opłatę automatycznie pobiera z naszego konta. Mieszkańcy regionu – chwalą pomysł.

– Większość młodych ludzi korzysta z smartfonów, taka aplikacja gdzie jednym kliknięciem można załatwić sobie transport jak najbardziej dobry pomysł. – Szybciej, nie trzeba będzie dzwonić. – Szybko, sprawnie, bez większego problemu.

Choć osoby starsze, słysząc o nowych technologiach, tłumaczą, że wolą wezwać tradycyjną taksówkę. Podzielone opinie w sprawie aplikacji mają też taksówkarze. Jedni twierdzą, że:

Każde nowatorstwo to jest dobry pomysł.

Nowa oferta może oznaczać jednak konkurencję. Tutaj też są odmienne zdania. Jak przyznaje jeden z taksówkarzy:

– Dla mnie nie jest konkurencją nic, bo ja mam tyle lat, że jeżdżę jak chcę. Mnie oni nie interesują po prostu, ja jeżdżę na swoje konto.

Wielu kierowców nie chciało się wypowiadać w tej sprawie do mikrofonu. Poza nagraniem przekonują, że aplikacja bolt nie ma szansy powodzenia, bo w mieście funkcjonuje niezdrowa rywalizacja pomiędzy firmami, a ludzie szybko nudzą się nowościami.

Posłuchaj:
Jolanta Moździerz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marta Herduś
play
Słowo za słowo(NS) - Wojciech Mróz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN