Arkadiusz Mikuła: – Nowe rondo i obwodnica pomogą rozwinąć biznes w Lisiej Górze

01.12.2021

Po otwarciu nowego ronda na drodze wojewódzkiej, a także wybudowaniu gminnej drogi dojazdowej, wójt Lisiej Góry Arkadiusz Mikuła liczy, że uda mu się ściągnąć do gminy inwestorów.

Jak dodaje, inwestowanie w infrastrukturę drogową ma za zadanie nie tylko odciążyć ruch, ale też i pozyskiwać nowe miejsce pracy. Mają temu sprzyjać ulgi dla inwestorów.

– Posiadamy szereg różnych czynników, które myślę że przyciągają do nas przedsiębiorców. Oczywiście jest to lokalizacja, ale oprócz tego posiadamy relatywnie niskie wartości podatków, więc to jest kolejny czynnik, na który przedsiębiorca zwraca uwagę. Posiadamy ulgę inwestycyjną, jedną z pierwszych w Małopolsce. Inwestor, który decyduje się na budowę obiektu na terenie gminy Lisia Góra może uzyskać ulgę podatku od nieruchomości. Przez rok może nie płacić tego podatku, przez dwa, a nawet przez pięć lat.

Jak dodawał wójt, pierwsi inwestorzy na nowych terenach inwestycyjnych już rozpoczynają swoją działalność.

– Jesteśmy otwarci na wszelkiego rodzaju usługi. Wpłynął wniosek o decyzję środowiskową na budowę dwóch budynków. Łącznie to jest około czterdziestu tysięcy metrów kwadratowych hali, to jest 4 hektary pod dachem. Ten większy budynek ma być centrum logistycznym i głównie te branże, ze względu na dobrą lokalizację zerkają przychylnym okiem na gminę Lisia Góra.

Wójt czeka też na kolejne prace związane z budową obwodnicy Lisiej Góry. Na razie została wydana decyzja środowiskowa. Sama trasa ma być gotowa jeszcze w 2023 roku.

Bartek Ziaja, fot. http://lisiagora.pl/
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Sowo (M) - Norbert Kaczmarczyk
play
Słowo za Słowo (M) - prof. Kazimierz Wiatr
play
Słowo za słowo (NS) - Władysław Bieda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN