Arkadiusz Mikuła: – Nowe rondo w Lisiej Górze ożywi gospodarczo region [WIDEO]

27.09.2020

Rondo, które powstaje wzdłuż DK73 na trasie Tarnów- Lisia Góra, to szansa na gospodarczy rozwój gminy – przekonuje wójt Arkadiusz Mikuła.

W programie Słowo za Słowo powiedział, że są już pierwsi inwestorzy zainteresowani prowadzeniem działalności na tym terenie.

– Bardzo szybko przedsiębiorcy zareagowali. W momencie kiedy rozpoczynaliśmy budowę, do urzędu gminy wpłynęły wnioski o decyzję o warunkach zabudowy na kilka inwestycji, które są zlokalizowane właśnie w bezpośrednim sąsiedztwie ronda. Wiem, że będzie powstawał tam duży sklep, będzie powstawało centrum dystrybucyjne. Przedsiębiorcy mówią o kilkudziesięciu miejscach pracy. A docelowo gmina może liczyć na podatek od nieruchomości, który wpłynie do kasy gminnej.

Tymczasem przez najbliższe miesiące kierowców czeka komunikacyjny koszmar. Drogowcy wprowadzili ruch wahadłowy na wysokości stacji paliw, przez co tworzą się ogromne korki. Według wyliczeń urzędników, w ciągu doby odcinkiem tej drogi przejeżdża do 20 tys. samochodów. Aby ominąć stanie w korkach, wójt radzi wybrać alternatywne drogi.

– Jadąc z północy, najlepszym sposobem jest w Dąbrowie Tarnowskiej jechać w kierunku Żabna i przez Żabno wjeżdżać do Tarnowa. Natomiast kierowcy z Mielca również powinni wcześniej przedostać się do starej czwórki i od tej strony wschodniej wjechać do Tarnowa starą czwórką.

Ruch wahadłowy będzie do końca listopada. Potem może zostać ponownie wprowadzony na wiosnę.

Budowa ronda pochłonie około 6 mln złotych. Prawie 5 mln gmina otrzymała na ten cel z Funduszu Dróg Samorządowych.

Posłuchaj:
Arkadiusz Mikuła
Aneta Mleczko
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Włodzimierz Bernacki
play
Słowo za słowo(NS) - Zbigniew Małek
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN