Arkadiusz Mularczyk wiceprzewodniczącym ZPRE

26.01.2021

Europoseł od wczoraj oficjalnie pełni funkcję wiceprzewodniczącego Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy. Dotychczas sądecki parlamentarzysta był też przewodniczącym delegacji Polski do ZPRE.

To Zgromadzenie jest przede wszystkim ciałem doradczym, ale jednym z najważniejszych w strukturach europejskich – mówi europoseł Arkadiusz Mularczyk. – Dyskutujemy, rozmawiamy, debatujemy o standardach związanych z reformą praw człowieka w różnych krajach, z przestrzeganiem demokracji, obserwacją wyborów oraz ujednolicania dobrych standardów i dobrych praktyk, jeśli chodzi przede wszystkim właśnie o kwestię demokracji, praw człowieka. W tych tematach instytucja obraduje 4 razy w roku w Strasburgu, ale też na komisjach i posiedzeniach plenarnych.

Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy zrzesza 47 państw, nie tylko z Europy, ale też z Azji. W jego kompetencjach leży między innymi wybór sędziów do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, oraz Komisarza Praw Człowieka Rady Europy. Może też wydawać opinie o projektach traktatów.

Posłuchaj:
Arkadiusz Mularczyk
Łukasz Raczkowski
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Aleksandra Sternik
play
Słowo za słowo(NS) - Magdalena Majka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN