Artyści malujący stopami po raz drugi spotkali się w Krynicy [ZDJĘCIA]

10.09.2019

W Pasażu Krynickim odbyło się spotkanie z okazji międzynarodowego dnia artystów malujących ustami i stopami. Uczestnicy mogli spróbować swoich sił, ale też podejrzeć w pracy mistrza. Gościem specjalnym spotkania był światowej sławy artysta pochodzący z Klęczan – Stanisław Kmiecik.

To jest taka rocznica powstania naszego związku artystów malujących ustami i stopami z całego świata, także fajnie, że to się dzieje, że na świecie wszyscy w tym dniu siedzą, rysują i namawiają innych, żeby rysowali. I zdrowych i niepełnosprawnych, bo malowanie jest fajną sprawą – dodaje malarz.

Wspólnie z artystą swoje umiejętności zaprezentowała także 8-letnia Martynka Gruca z Kąclowej. Jej prace już teraz cieszą się ogromnym uznaniem, a jedną z nich – różaniec z ciasta chlebowego – mogła wręczyć osobiście Papieżowi Franciszkowi.

Robiliśmy go z dziećmi niepełnosprawnymi. Ze mną był też mały Staś i Pan Stanisław i malowaliśmy koralki z różańca – wspomina Martynka Gruca.

Wydarzenie zorganizowane w Pasażu Krynickim cieszyło się dużym zainteresowaniem. Nie brakowało też chętnych, którzy na własnej skórze przekonali się, jak trudno maluje się stopami i ustami.

To jest takie przedsięwzięcie, które wiąże się z ogromną energią, taką radosną i z dużym zapałem u tych wszystkich młodych ludzi, którzy zdecydowali się przyjść, towarzyszyć nam i spróbować swoich sił w sztuce. Już drugi rok z kolei spotykamy się po to, żeby powiedzieć o tym, jak to jest ważne. Że sztuka nie zna granic, że sztuka jest w sercu i w głowie – mówi Marta Mordarska, organizatorka wydarzenia i dyrektor małopolskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, która zapewnia też, że to nie ostatnie tego typu spotkanie w Krynicy.

Posłuchaj:
Stanisław Kmiecik
Martynka Gruca
Marta Mordarska
Marek Jaśkiewicz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Życzenia bpa Andrzeja Jeża z okazji wspomnienia św. Franciszka Salezego - patrona dziennikarzy
play
Słowo za słowo (M) - Mateusz Janiczek
play
Słowo za słowo(NS) - Krzysztof Dymura
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN