Jest audioprzewodnik rowerowy po ziemi radłowskiej [ZDJĘCIA]

25.06.2019

Uwaga cykliści korzystający z trasy Velo Dunajec. Teraz możecie się dowiedzieć wieku ciekawostek na temat terenów położnych po wschodniej części szlaku, na północ od Tarnowa.

Audioprzewodnik rowerowy po ziemi radłowskiej można za darmo pobrać ze strony miejscowego samorządu. Obył się już rajd rowerowy promujący przedsięwzięcie.

Korzystając z audycji odtwarzanych z mobilnych urządzeń przenośnych np. ze smartfonów można poznawać historię atrakcyjnych miejsc, słuchając wypowiedzi narratorów i ekspertów. Kompetentny komentarz zaproszonych specjalistów: historyków, historyków sztuki i regionalistów oraz wskazówki nawigacyjne pozwalają bezpiecznie przejechać wyznaczoną trasę i przyswoić sobie cenne informacje.

Proponowana wycieczka rozpoczyna się przy trasie VeloDunajec w miejscowości Siedlec, pomiędzy węzłami Ostrów i Biskupice Radłowskie. Trasa wiedzie w kierunku Radłowa, a następnie do Wał Rudy. Przejazd z historycznymi opowieściami w tle obejmuje odcinek około 16 km i kończy się także na trasie VeloDunajec w Biskupicach Radłowskich 6 km na północ od miejsca rozpoczęcia eskapady. Poszczególne audycje są poświęcone średniowiecznej przeszłości ziem, historii miejscowego kościoła, Bitwie Radłowskiej, Akcji III Most czy postaci bł. Karoliny Kózkówny.

Audioprzewodnik został przygotowany jako inicjatywa samorządu gminnego Radłowa w ramach programu Stowarzyszenia Kwartet na Przedgórzu. Projekt był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.

Audioprzewodnik można pobrać tutaj: https://www.gminaradlow.pl/audioprzewodnik-rowerowy-po-ziemi-radlowskiej,art-1730

Posłuchaj:
Marek Kołdras
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marta Herduś
play
Słowo za słowo(NS) - Wojciech Mróz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN