Autobus i pociąg alternatywami dla mieszkańców gminy Podegrodzie [WIDEO]

21.05.2018

Mieszkańcy gminy Podegrodzie nie muszą jechać samochodem do Nowego Sącza. Mogą skorzystać z autobusów sądeckiego MPK. Alternatywą jest też pociąg, który od poniedziałku (21.05) regularnie kursuje na linii Stary Sącz – Nowy Sącz.

Linia kolejowa nie przebiega przez Podegrodzie, ale mieszkańcy mogą dojechać na dworzec w Starym Sączu. Gmina dopłaciła do kolejowych połączeń. Mieszkańcy jeżdżą też MPK.

Już od jakiegoś czasu nasi mieszkańcy korzystają z autobusów Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Nowym Sączu. Rozszerzamy kursy, bo jest taka potrzeba. Prywatni przewoźnicy zrezygnowali, co utrudniło komunikację na terenie gminy i całego regionu – podkreśliła w porannej rozmowie radia RDN Nowy Sącz wójt Małgorzata Gromala.

Między Nowym Sączem i gminą Podegrodzie jeżdżą autobusy linii 33 i 34, które są synchronizowane z kursami szynobusu z osiedla Helena. Jak zaznaczyła wójt, po zamknięciu mostu heleńskiego mieszkańcy coraz chętniej korzystają z komunikacji miejskiej. Właśnie teraz w sądeckim ratuszu trwa spotkanie sądeckich polityków i samorządowców, którzy rozmawiają na temat rozwiązań, które pomogą rozładować korki.

Posłuchaj:
Małgorzata Gromala
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Łukasz Smółka
play
Słowo za słowo (NS) -Bogdan Łuczkowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN