Autobusy MPK wracają do gminy Chełmiec [WIDEO]

15.03.2019

Rdziostów, Librantowa i Dąbrowa – do tych miejscowości w gminie Chełmiec, mają jeździć autobusy nowosądeckiego MPK. Po dwóch latach przerwy obydwa samorządy odnawiają współpracę w tym zakresie.

Jak przekonywał w porannej rozmowie radia RDN Nowy Sącz wójt Bernard Stawiarski, to dopiero początek współpracy i przywracania kursów miejskich autobusów na terenie tej gminy. – Prezydent miasta zadeklarował, że spotkamy się za dwa tygodnie w gminie Chełmiec z nowym zarządem MPK. Będziemy kontynuować te rozmowy w celu rozwiązania problemu komunikacyjnego. Nie będzie to łatwe, bo nie chcę pozbawić komunikacji mieszkańców najbardziej peryferyjnych miejscowości. Władze miasta twierdzą, że również tam mogą pojechać autobusy MPK. 

– Byłem już na spotkaniu w sądeckim ratuszu i ustaliliśmy, że jest to najwyższy czas, żeby te problemy rozwiązać. Na razie poprosiłem pisemnie prezydenta, żeby uruchomić na razie te 3 linie, które na złość zostały nam zamknięte dwa lata przed wyborami – dodał wójt.

Pierwsze autobusy pojadą do gminy Chełmiec za około półtora miesiąca. Gmina Chełmiec zdecydowała się też dopłacić miastu do kursów szynobusu między osiedlem Helena a centrum Nowego Sącza. Dofinansowanie wyniosło 15 tysięcy złotych.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Ciepiela
play
Słowo za słowo (NS) - Grzegorz Biedroń
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN