Awaryjne hamowanie pociągu uchroniło pasażerów busa przed tragedią

28.09.2020

Do kolejnej, niebezpiecznej sytuacji doszło na przejeździe kolejowo-drogowym podczas weekendu w Sterkowcu, w gminie Brzesko. 

Sekwencja zdarzeń na rogatkach jest powtarzalna: wpierw włączenie sygnałów dźwiękowych i świetlnych, później opuszczenie barier. Część kierowców jest jednak przekonanych, że w międzyczasie uda im się pokonać przejazd.

W Sterkowcu często takie decyzje skutkują zatrzymaniem w strefie torowiska. Taką właśnie bezmyślnością wykazał się kierowca busa, który utknął na przejeździe w ostatnich dniach.

Sprawa rozgrzewa emocje w mediach społecznościowych, gdzie mieszkańcy proponują, aby sprawdzić niezawodność instalacji. Większość przekonuje jednak, że system działa prawidłowo, natomiast często samochody przejeżdżają na czerwonym świetle. Zdarza się, że na te które przepisowo czekają, nadjeżdżający kierowcy trąbią. Według niektórych sytuację mógłby uzdrowić monitoring przejazdu i bezwzględne mandaty.

Dla tych, którym się spieszy polecamy bezpieczne rozwiązanie: wystarczy wybrać przejazd pod wiaduktem położony 500 metrów dalej w kierunku wschodnim, by pokonać linię kolejową bez oczekiwania.

Posłuchaj:
Marek Kołdras, fot. Brzesko112.pl
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Pomagamy i chronimy
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za słowo (NS) - Władysław Bieda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN