Badają przyczyny utonięcia 22-latka

11.08.2020

Dębiccy śledczy badają przyczynę utonięcia 22- latka z Grudnej Górnej, który w ostatnią niedzielę spędzał czas z kolegami nad Wisłoką w Dębicy.

Z relacji świadków mężczyzna wszedł do wody i już nie wypłynął. Jego ciało wydobyli z wody strażacy – relacjonuje Jacek Bator oficer prasowy dębickiej komendy.

– W zdarzeniu brało udział trzech mężczyzn, którzy razem z ofiarą spędzali czas nad wodą. Decyzją prokuratora ciało mężczyzny zostało zabezpieczone do badań, w celu ustalenia przyczyn śmierci.

To pierwsze utonięcie tego lata w powiecie dębickim. Mundurowi apelują o rozwagę i ostrożność podczas wypoczynku nad wodą.

– Apelujemy do rodziców, aby mieli piecze nad swoimi dziećmi. Pamiętajmy o tym, że bezpieczna kąpiel to kąpiel w miejscu do tego przeznaczonym, bo niebezpieczne jest korzystnie z rzek czy dzikich kąpieliskach. Nigdy nie wchodźmy do wody, nie pływajmy po spożyciu alkoholu.

Jak podkreślają policjanci tylko stosowanie się do zasad bezpieczeństwa uchroni nas przed przykrymi niespodziankami nad wodą.

 

Posłuchaj:
Jacek Bator
Anna Zboch, fot. OSP Dębica
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Kazimierz Koprowski
play
Słowo za słowo(NS) - Artur Czarnecki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN