Nie bądźmy obojętni na los bezdomnych

12.12.2018

– Kiedy spadają temperatury bądźmy szczególnie wrażliwi na potrzebny bezdomnych i samotnych – apelowała na antenie RDN zastępca prezydenta Tarnowa d.s. polityki społecznej, Dorota Krakowska.

W Tarnowie w tej chwili jest około 90 osób bezdomnych. Znajdują one schronienie w Domu dla Bezdomnych Mężczyzn, ale jest też sporo osób, które wstydzą się wyciągnąć dłoń po pomoc. I w tych przypadkach powinniśmy szczególnie reagować. Dorota Krakowska zwracała uwagę, że każdy przypadek to inna tragiczna historia.

Czasami są to osoby młode, które gdzieś się w życiu pogubiły, czasami jest to rozwód czy inny problem w rodzinie. I te osoby ze wstydu nie chcą iść do ośrodka żeby otrzymać tę pomoc. Dlatego tak ważna jest ta pomoc w środowisku, często w takich sytuacjach musi interweniować także psycholog – tłumaczyła wiceprezydent.

Kiedy spadają temperatury, strażnicy miejscy i pracownicy MOPS-u sprawdzają miejsca gdzie mogą przebywać bezdomni. Są to działki, pustostany czy kanały.

Straż Miejska apeluje, aby każdy reagował gdy widzi osobę potrzebującą pomocy. Czasami jeden telefon może komuś uratować życie.

W Tarnowie osoby potrzebujące mogą liczyć także na pomoc Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Są to: opał czy ciepła odzież.

Posłuchaj:
Dorota Krakowska
Aneta Mleczko
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo(NS) - Jan Kotarba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN