Dwa bajkowe domki dla dzieci już pod koniec sierpnia będą otwarte

01.08.2020

Na placu rekreacyjnym w Koniuszowej powstaną dwa bajkowe domki. Mają one pełnić funkcje rekreacyjno-edukacyjne dla dzieci. Najmłodsi będą mogli tam obejrzeć i posłuchać bajek. Każdy z domków będzie miał prawie 3 metry wysokości i około 2,5 metra kwadratowych powierzchni. Teren rekreacyjny znajduje się nieopodal szkoły w Koniuszowej. – Poza domkami, które mają powstać już pod koniec sierpnia znajduje się tu wiele innych ciekawych atrakcji – mówi Krzysztof Ogorzałek sekretarz urzędu gminy w Korzennej.

Te domki są ostatnim elementem większego projektu. Bo tam już został wykonany nowoczesny plac zabaw, siłownia napowietrzna jest tam też boisko do piłki plażowej. Cały ten teren jest oświetlony, Natomiast same domki bajowe to też taki innowacyjny element mają one za cel na żywo opowiadać dzieciom bajki – wyjaśnia.

Przetarg na wykonanie domków został już rozstrzygnięty i koszt tej inwestycji to około 65 tysięcy złotych. Cały projekt powstałego placu rekreacji to koszt ponad 700 tysięcy złotych.

Posłuchaj:
Krzysztof Ogorzałek sekretarz urzędu gminy w Korzennej
Karolina Średnicka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo (NS) - Józef Tobiasz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN