Bazgroły na murze Starego Cmentarza na razie zostają

13.08.2018

Graffiti i napisy tworzone przez wandali na murach starego cmentarza w Tarnowie pozostaną tam przynajmniej do października.

Dyrektor Miejskiego Zarządu Cmentarzy, Maria Wójcik mówi, że jest już wycena usuwania szpecących napisów. – Firma, która przygotowuje i wykonuje nam te usługi dokonała wyceny. Ogólnie mamy około trzydziestu paru metrów kwadratowych zanieczyszczeń na murze spowodowanych różnymi względami, przede wszystkim graffiti, które pojawia się co jakiś czas. Koszt wykonania całości tych prac to około 3 tys. zł – informuje.

Usuwanie bazgrołów jednak poczeka ponieważ Urząd Miasta ma plany generalnego remontu muru. – Zleciliśmy wykonanie projektu budowlanego i programu prac konserwatorskich na remont muru starego cmentarza. W najbliższych dniach z wykonawcą tego projektu zostanie podpisana umowa, z końcem października ten projekt powinien być gotowy. Remont muru cmentarza to kwestia przyszłoroczna, jeżeli takie zadanie znajdzie się w budżecie, jeżeli znajdą się pieniądze, to ten remont zostanie wykonany w przyszłym roku – mówi rzeczniczka magistratu, Daniela Motak.

Na bieżąco natomiast usuwane są wulgarne napisy.

Posłuchaj:
Maria Wójcik
Daniela Motak
Wydawca, Agnieszka Drozd
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) Wiesław Krajewski - 17.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Ludomir Handzel
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN