Czy bazgroły znikną w końcu z murów starego cmentarza?

18.07.2018

Słuchacze interweniują, że napisy i inne bohomazy wciąż szpecą mur starego cmentarza w Tarnowie. Mieszkańcy są oburzeni stanem ogrodzenia.

– To jest wandalizm, takie coś nie powinno mieć miejsca, w ogóle na żadnym murze, a co dopiero na takim. – W ogóle mur jest w bardzo złym stanie. Taką mamy młodzież… a bazgroły trzeba zamalować, nie ma innej rady. -Takie malowanie to jest niszczenie tylko tego muru. – Nie podoba mi się to, trzeba to jakoś zwalczyć, ale to jest problem, żeby to zwalczyć – komentują mieszkańcy.

Maria Wójcik, dyrektor Miejskiego Zarządu Cmentarzy tłumaczy, że napisy do tej pory nie zostały usunięte, bo czekano na wynik ekspertyz koniecznych do zaplanowania gruntownego remontu muru. Takie prace możliwe będą najwcześniej w przyszłym roku. – Dopóki nie ma remontu muru, bo po remoncie planujemy go zabezpieczyć chociażby monitoringiem, to te napisy będą się pojawiały. Mur cmentarny jest tak usytuowany, że woda i błoto z ulicy trafiają na mur, więc ja myślę, że tam jakieś rozwiązania też się znajdą, żeby zabezpieczyć ten mur przed niszczeniem – tłumaczy.

W tej chwili Miejski Zarząd Cmentarzy czeka na wycenę usunięcia istniejących bazgrołów.

Do sprawy będziemy wracać.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Maria Wójcik
Wydawca, Agnieszka Drozd
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Paweł Augustyn
play
Słowo za słowo - Marcin Romanowski - 18.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN