Beata Szydło odznaczona medalem powiatu tarnowskiego [ZDJĘCIA]

03.03.2018

-Jesteśmy zobowiązani pamiętać o tych co walczyli za wolną Polskę, ale tego nie doczekali – mówiła podczas wizyty w Koszycach Wielkich wicepremier Beata Szydło. Wzięła ona udział w powiatowych obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Wiceprezes Rady Ministrów odznaczona została medalem powiatu tarnowskiego „W służbie Bogu i Ojczyźnie”. – Sensem tego medalu jest między innymi mówienie o wartościach – mówi Beata Szydło. Tak ten dzień dzisiejszy i pamięć o Żołnierzach Wyklętych, o tych niezłomnych, o tych którzy wbrew wszystkiemu, narażając swoje życie i los swoich rodzin, nigdy nie spoczęli w walce o wolną Polskę.

Wicepremier Beata Szydło apelowała również o zachowanie pamięci o Żołnierzach Wyklętych. -O nich zawsze trzeba głośno mówić. Naszym obowiązkiem jest dbać o ich pamięć. Pamięć tych wszystkich dzięki którym my wszyscy wolni i dumni Polacy, jesteśmy im to winni. Jesteśmy te pamięć winni naszym dzieciom. Że tak wiele osób jest zaangażowanych w czczenie i upamiętnianie historii Żołnierzy Wyklętych – dodaje Beata Szydło.

Podczas powiatowych obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych honorowy medal odebrał także Kajetan Rajski. Młody pisarz i publicysta z Krakowa, poprzez swoją działalność wydawniczą przyczyniał się do popularyzacji dziedzictwa Żołnierzy Wyklętych.

Uroczystości zakończył koncert galowy „Muzycznie szlakiem Niepodległości Polski”. Na scenie zaprezentowali się Eliza Gąsiorowska i Wojciech Jackowiec oraz zespół Cantus z Zakliczyna i Chór Puellae Orantes.

Posłuchaj:
Beata Szydło
Beata Szydło
RDN _
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Mateusz Janiczek
play
Słowo za słowo(NS) - Krzysztof Dymura
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN