Będą dopłaty do wody i ścieków, ale niższe niż zakładano

26.05.2021

Mieszkańcy Nowego Sącza dostaną ponownie dopłaty do wody i ścieków. Będą one jednak niższe niż zaproponowali radni PiS Wybieram Nowy Sącz. W trakcie sesji rady miasta, nowosądeccy radni przyjęli uchwałę z poprawką zaproponowaną przez radnego Krzysztofa Głuca.

Według propozycji radnych PiS Wybieram Nowy Sącz dopłaty dla każdego gospodarstwa domowego miały wynosić 2,03 zł za każdy zużyty metr sześcienny wody. W przypadku odprowadzenia ścieków 2,66 zł za metr sześcienny. Dopłaty miały dotyczyć też opłat abonamentowych za urządzenia wodociągowe (0,40 zł) i kanalizacyjne (0,73 zł).

Poprawkę do tego projektu zgłosił radny Krzysztof Głuc, który chciał, by nie była to uchwała tylko jednej grupy radnych. Ponadto chciał zmiany uzasadnienia uchwały oraz zmiany stawki dopłaty.

Po burzliwej dyskusji radni przyjęli jego propozycje. Oznacza to, że ostatecznie mieszkańcy dostaną dopłatę w wysokości 1,36 zł do metra sześciennego doprowadzonej wody i 1,65 zł do metra sześciennego odprowadzonych ścieków.

Dopłaty będą obowiązywać w czasie od 28 maja do końca grudnia br.

Do stawek dopłat netto w projekcie radnych PiS Wybieram Nowy Sącz i we wprowadzonej poprawce doliczony jest też należny podatek VAT.

Posłuchaj:
Maria Mółka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Sowo (M) - Stanisław Kuropatwa
play
Słowo za słowo (NS) - Marta Adamczyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN