Będą dopłaty do wody i ścieków, ale nie dla wszystkich

31.12.2019

Rada Miasta Nowego Sącza przyjęła Lokalny Program Osłonowy. Będzie to wsparcie na przyszły rok dla części mieszkańców Nowego Sącza, którzy płacą za wodę i ścieki. Dopłata będzie wynosiła 5 złotych do metra sześciennego wody, jednak z tej pomocy skorzystają tylko Ci mieszkańcy Nowego Sącza, którzy spełnią kryterium dochodowe. Taki rodzaj wsparcia nie spodobał się niektórym radnym.

Te progi, które są wyznaczone w tej uchwale moim zdaniem nie do końca zaspokajają potrzeby wszystkich mieszkańców. Weźmy pod uwagę matki samotnie wychowujące dzieci, które są np. nauczycielkami i w tym momencie, gdy ten dochód dzielimy przez dwa, no to te osoby niestety tej dopłaty nie dostaną – wyjaśniała radna Barbara Jurowicz.

Z dopłaty będą mogły skorzystać osoby samotne, które spełniają kryterium dochodowe w wysokości 1 402 złotych netto na osobę, a w przypadku rodzin 1 056 złotych. Dopłatę będzie można otrzymać na okres trzech miesięcy. Wnioski będzie można składać od 1 stycznia w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej.

Posłuchaj:
Barbara Jurowicz
Aleksandra Podziewska, Maria Mółka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Sowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo (NS) - Piotr Ryba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN