Kiedy będą mieszkania w Mielcu?

05.10.2020

Temat budowy bloków przy skrzyżowaniu ulic Witosa i Powstańców Warszawy w Mielcu, a dokładnie przesuniecie budowy o kolejne miesiące wywołał sporą burze na ostatniej sesji miejskiej.

Jacek Wiśniewski prezydent Mielca przekonywał, że w ciągu ostatnich dwóch lat wiele zostało już zrobione, ale miasto czeka na najlepsze warunki finansowania tego przedsięwzięcia.

– Mamy działkę, mamy projekt, mamy pozwolenie na budowę, to już wykonaliśmy. Ostatnim etapem jest znalezienie optymalnego źródła finansowego. Widzimy w perspektywie kolejnych tygodni, a nawet miesięcy, że takie rozwiązanie nastąpi.

Radni nie kryją wątpliwości, czy kolejne przesunięcie realizacji projektu nie spowoduje, że mieszkania w ogóle nie powstaną – mówi Robert Wójcik.

– To z pana ust słyszałem, że rządowy program Mieszkanie Plus- nie, ale nasz program i mieszkania -tak. Więc o co chodzi skoro naszego programu nie ma, a państwo mówicie, że oglądamy się na rząd. Skąd w ogóle wiadomo czy za pół roku nie będzie lepszych przepisów. Albo coś robimy albo nie.

Obecny na sesji prezes miejskiej spółki MZBM-u Krzysztof Kosiba przekonywał to kwestia tygodni, kiedy pojawią się nowe zmiany legislacyjne podjęte przez polski rząd w możliwości finansowania takiego budownictwa na lepszych warunkach.

Posłuchaj:
Jacek Wiśniewski
Robert Wójcik
Anna Zboch
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Paweł Augustyn
play
Słowo za słowo - Marcin Romanowski - 18.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN