Będą nowe kursy dla mieszkańców Ryglic

30.09.2020

Odbyło się spotkanie mieszkańców gminy Ryglice z przewoźnikami. Wzięło w nim udział ok. 100 mieszkańców. Długotrwałe rozmowy przyniosły efekt w postaci zmiany rozkładu jazdy.

Nowy rozkład będzie obowiązywał od 1 października.

 

W końcu doszło do spotkania z mieszkańcami, aby przesunąć kilka kursów, bo nie wszystkim mieszkańcom akurat kursy pasowały i również dołożyć kursy po 23, z drugiej zmiany, ponieważ w ogóle tego kursu nie było i o 16, ponieważ bardzo dużo pracowników i młodzieży wraca z Tarnowa. Na jeden autobus po prostu nie mogli się mieszkańcy pomieścić. Myślę, że wszyscy zadowoleni nie będą, bo każdej osobie nie jesteśmy w stanie tak poprowadzić rozkładu, żeby każdemu pasowało. Myśleliśmy dopasować to do większości i myślę, że to się udało, bo większość mieszkańców była z tego rozkładu zadowolona – mówi Paweł Augustyn, burmistrz Ryglic.

Przewoźnicy uruchomili kurs o 16:15 z Tarnowa do Zalasowej, gdzie pasażerowie mogą przesiąść się do autobusu jadącego do Kowalowej. Ponadto o 23:15 ruszy autobus sprzed zajezdni Zakładów Azotowych w Mościcach.

Podjęte decyzje nie są związane z projektem utworzenia “sieci komunikacji podmiejskiej”. Wkrótce przedstawiciele gmin będą kontynuować rozmowy w tej sprawie.

Czy powstanie sieć komunikacji podmiejskiej?

Posłuchaj:
Paweł Augustyn
Katarzyna Antosz, Paweł Kawik
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Potępa
play
Słowo za słowo(NS) - Jacek Migacz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN