Będą policyjne kontrole stoków narciarskich

03.12.2020

Pierwsze zaplanowane są już na najbliższy weekend.

Spodziewać się ich mogą zarówno właściciele stacji, jak i sami narciarze – mówi podkom. Iwona Grzebyk-Dulak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

– W ten weekend na krynickim stoku pojawią się także policyjni narciarze, wcześniej niż zazwyczaj. Funkcjonariusze będą kontrolować stosowanie się do zasad reżimu sanitarnego przez właścicieli oraz osoby korzystające z zorganizowanych terenów narciarskich. Funkcjonariusze skontaktowali się także z właścicielami stacji narciarskich, którzy są zobowiązani do wprowadzenia rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo pracownikom oraz osobom z nich korzystających. W efekcie takie rozwiązania mają zostać wzmocnione – dodaje Iwona Grzebyk-Dulak.

Jak deklarują zarządcy wyciągów, przy wejściu do stacji pojawiły się separatory, które wymuszają dystans między osobami korzystającymi z wyciągów. Ponadto dezynfekowana jest infrastruktura, z którą mają styczność narciarze.

Miłośników białego szaleństwa, jak mogliśmy zobaczyć podczas minionego weekendu, nie brakuje na Słotwinach Arena w Krynicy Zdroju.

Aby zapewnić wszystkim bezpieczeństwo, wprowadziliśmy szereg rozwiązań – mówi Grzegorz Lenartowicz, dyrektor ds. komunikacji w Grupie Pingwina.

– Przepracowaliśmy dużo czasu po to, żeby narciarz, snowboardzista, czuł się u nas jeszcze lepiej, jeszcze pewniej, bezpieczniej. Wprowadzone rozwiązania mają na celu wymusić dystans na narciarzach. Rozstawiane są siatki, które tworzą pewnego rodzaju tunele, którymi muszą poruszać się narciarze. Wszędzie, gdzie zauważamy jakieś odstępstwa, staramy się reagować. Nasza obsługa została przeszkolona po to, żeby zwrócić uwagę, bo podkreślam to, chodzi o nasze wspólne dobro, o nasze wspólne zdrowie i wzajemny szacunek – dodaje Grzegorz Lenartowicz.

Stacja przygotowała także komunikaty głosowe zachęcające do utrzymania dystansu i zasłaniania ust i nosa. Nie brakuje też tabliczek i ostrzeżeń dotyczących przestrzegania obostrzeń sanitarnych.

Posłuchaj:
Iwona Grzebyk-Dulak
Grzegorz Lenartowicz
Marek Jaśkiewicz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Gil
play
Słowo za słowo (NS) - Andrzej Gut-Mostowy
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN