Będą pomagać dzikim zwierzętom i liczą na wsparcie mieszkańców

31.07.2020

W Lubaszowej w gminie Tuchów powstaje ośrodek dla dzikich zwierząt. Ośrodek, w którym zwierzętom będzie udzielana fachowa pomoc tworzy fundacja “Iskierka”.

Udało się zdobyć wszelkie zgody od samorządów i Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska – mówi Ewelina Haraf, prezes zarządu fundacji.

– Patrzyliśmy na to co się dzieje w konkretnych gminach, na to, że te zwierzęta często nie mają szans na profesjonalną pomoc bo po prostu te ośrodki są za daleko. Wtedy postanowiliśmy, że chcielibyśmy zrobić coś dla niej. Stąd padł pomysł na ośrodek, a że już wcześniej zdarzało się nam odchowywać wiewiórki i jeże, odławiać bociana także była to jakaś naturalna kolej rzeczy.

Jak dodaje Ewelina Haraf aby ośrodek mógł prężnie służyć zwierzętom potrzebna jest finansowa pomoc.

– Natomiast żeby robić to dobrze i na prawdę mieć szansę na dobre statystyki powrotu tych zwierząt na wolność, a o to tak na prawdę chodzi no to potrzebujemy wsparcia żeby móc zakupić sprzęt. Inkubator z podpiętym tlenem bo to jest niezbędne do odchowu młodych ssaków i młodych ptaków. By powiększyć liczbę wolierek dla ptaków i dla innych zwierząt i by zbudować takie pomieszczenie , gdzie mogłyby być te zwierzaki, które jeszcze potrzebują zostać z nami czy po prostu miejsce na wszystkie leki.

W tym celu na portalu zrzutka.pl zbierane są środki na pomoc dla ośrodka. Link do zrzutki znajdziecie TUTAJ.

Posłuchaj:
Ewelina Haraf
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Kazimierz Koprowski
play
Słowo za słowo(NS) - Artur Czarnecki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN